23 Aralık 2011 Cuma

yeniden yılbaşı / christmas is here again

Bugün Gelibolu'ya kar yağdı... İş yerimde yalnız olduğum için dışarı çıkıp tadına varamadım... Fırsat buldukça pasajın arka kapı camından seyrettim... Akşam eve gelirken yağmaya devam ediyordu hala... Karanlık iyice çökmüş olsa da. otomobil turu ile hevesimi söndürdüm biraz da olsa... :) Evdeki rutin işlerimi bitirip pc nin başına geçtiğimde, geçenlerde fragmanına rast geldiğim "yeniden yılbaşı" filmi geldi aklıma... Aslında o bir çizgi film... Sanırım bu sebeple izleyeceğim filmler listesine dahi almamışım onu... Ama izlemek istedim. :) Ne de olsa bolca kar manzaralıydı... Küçük ve sevimli kıza duyduğum sempati de önemli sebeplerden biri... itiraf edeyim. :)

Bu küçük kız (Sophianna ) bir yetimhanede yaşıyor ve yetimhanenin başında aksi, cadaloz bir müdire var. Evet filmin kötü karakteri o....  Ama ondan da kötü bir karakter daha var... Şeytan Krad... Vaktiyle noel babanın hediye dağıttığı çuvalını çalmıştır ve noel baba da noel babalığı bırakmak zorunda kalmıştır. Dolayısıyla o günden bu yana çocuklar noel ruhunu tadamadan yaşamaktadırlar. Sophianna ve yolda bulduğu bir elf ile bir kaç arkadaşları, bu çuvalı almak için, çok uzaklarda dağların tepesinde yaşayan Şeytan Krad'i bulmaya karar verirler..
Ve tabii epeyce bir mücadeleden sonra mutlu son yaşanır. :)
Tipik noel filmlerinde olduğu gibi iyi-kötü çatışması ve iyinin galibiyeti üzerine kurmuş örgüsünü... Ve çocuklar için üretilmiş... bir de içinde saklanmakta olan çocuk ruhunu arada çıkarıp şımartmak isteyenler için... :) Formatı çizgi film olmakla birlikte içinde bol bol müzikal sahneler var... Ayrıca noel şarkıları, yılbaşı ağaçları, kurabiyeler, ren geyikleri ve daha önce de yazdığım gibi  bol bol kar var. Filmin türü için romantik ve müzikal bir film diyebiliriz....

Bu arada filmin sonunda yetimhane müdiresi de iyi kalpli bir kadına dönüşüyor. Onu da eklemeden geçmeyeyim.

Çizgiydi.... mizgiydi... yine de güzeldi. :)

2 yorum:

  1. kesinlikle izlicem^^...çok şirin tam benim tarzım ihihi^^

    YanıtlaSil
  2. Yılın bu zamanı Yeni Yıl neşesi aşılayan sevgi dolu romantik filmler hepimize iyi geliyor. Dün ben de Atölye'den gelince akşama eşim gelene kadar böyle bir film izledim. Ağrıyan sırtıma ve üşüyen el ayaklarıma iyi geldi :) İyi hafta sonları sevgili arkadaşım !

    YanıtlaSil

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...